SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA
"BUDOWLANI" W PŁOCKU


Aleja Armii Krajowej 16, 09-410 Płock
tel./fax 24 266 66 06,
tel. 24 366 66 06

Trochę historii

KRÓTKO O SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWEJ „BUDOWLANI” W PŁOCKU

U źródeł powołania do życia naszej Spółdzielni leżą mieszkaniowe potrzeby ludzi, które przyniosła wielka powódź w Płocku na przełomie 1981 i 1982 roku. Decyzja władz o utworzeniu w Płocku nowej dzielnicy mieszkaniowej na terenie wsi Podolszyce wymagała wielu podmiotów, które zajmą się pilna budową nowych  mieszkań na tym dziewiczym terenie. Jednym z nich była powołana formalnie do życia w dniu 13 maja 1987 roku Własnościowa Spółdzielnia Mieszkaniowa „Budowlani” w Płocku, założona przez i dla pracowników płockich firm budowlanych. (od 2005 roku- Spółdzielnia Mieszkaniowa „Budowlani”).

 „Budowlani” to najmłodsza, budująca mieszkania i lokale użytkowe od niespełna 40 lat Spółdzielnia Mieszkaniowa w Płocku.

„Młodość” to od zawsze cecha niosąca ze sobą otwartość na to co nowe.

Tak też było w przypadku „Budowlanych”.

Od powstania wciąż robiliśmy w mieszkaniówce coś jako pierwsi w Płocku.

Między innymi jako pierwsi w mieście:

  • zrealizowaliśmy spółdzielcze osiedle w zabudowie jednorodzinnej,
  • po latach królowania „wielkiej płyty” rozpoczęliśmy budowę bloków w technologii  tradycyjnej,
  • zastosowaliśmy własne źródła ciepła oparte na zasilaniu gazem ziemnym,
  • wprowadziliśmy do oferty małe domy mieszkalne, łączące cechy budynków wielorodzinnych i domów jednorodzinnych
  • wprowadziliśmy garaże w podziemiach bloków,
  • zaproponowaliśmy „zielone pokoje” w postaci prywatnych ogródków przynależnych do mieszkań na parterach budynków,
  • wyposażyliśmy mieszkania w lokalowe mikro węzły cieplne, umożliwiające ich  mieszkańcom indywidualne zarządzanie zużyciem ciepła ,
  • zastosowaliśmy liczniki ciepła, umożliwiające jego rozliczenie na podstawie faktycznego zużycia,
  • zastosowaliśmy instalację wentylacji hybrydowej mieszkań, eliminującą przenikanie zapachów między lokalami.

Jako pierwsza, ale też, jako jedyna spółdzielnia mieszkaniowa w Płocku – po 25 latach nieobecności w spółdzielczej ofercie mieszkaniowej- zaproponowaliśmy mieszkania lokatorskie, (odpowiednik najmu) współfinansowane przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

Jako pierwsi od 25 lat podjęliśmy się rozwiązania problemu braku nowych mieszkań w Wyszogrodzie, oddając tam w 2008 r. blok z 20 mieszkaniami.

Rozumiemy jak ważne dla każdego jest to, jak mu się mieszka.

Dlatego oprócz ciągłego wprowadzania innowacyjnych rozwiązań staraliśmy się budować mieszkania funkcjonalne, nasłonecznione, ciepłe, położone na kameralnych osiedlach z jak największą ilością zieleni. Ale też z bliskością handlu i usług na potrzeby mieszkańców.

O wybudowane dotąd 34 budynki wielorodzinne liczące 817 mieszkań o pow. uż.45.000 m2 i 33 lokale użytkowe (handlowe i usługowe) o pow. uż. 3.300 m2 wraz infrastrukturą techniczną i społeczną dbamy jak najlepszą starannością. Skrupulatnie kontrolujemy koszty, by opłaty za lokale utrzymywać na racjonalnym poziomie.

 Cały czas staramy się oferować mieszkania bliższe oczekiwaniom, niż można znaleźć w ofercie licznych developerów. O powodzeniu tych starań najlepiej świadczy to, że mieszkania na naszym osiedlu „Zielony Jar”, to wciąż najbardziej poszukiwane mieszkania na rynku wtórnym nieruchomości w Płocku.

Naszym spółdzielcom życzymy zadowolenia z mieszkania w naszych zasobach

A wszystkich potrzebujących mieszkania serdecznie do nas zapraszamy.

Bo Spółdzielnia to dobrowolne zrzeszenie ludzi, a budowanie zaufania i pewności bezpieczeństwa czynionych inwestycji mieszkaniowych, to priorytety kadry i organów naszej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Copyright 2022 SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA "BUDOWLANI" W PŁOCKU

Skip to content